Rozmiary obrączek i pierścionków - poprawny wybór

Kilka istotnych elementów przy doborze odpowiedniego rozmiaru

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka lub obrączki w domu?

Odpowiednie rozmiary pierścionków i obrączek są bardzo istotne.

Jeśli chcemy zdjąć miarę z palca, najlepiej w tym celu udać się do najbliższego złotnika, jubilera lub sklepu jubilerskiego. Biżuteria powinna być dobrze dopasowana. Obrączka i pierścionek zaręczynowy w idealnym rozmiarze powinny z niewielkim oporem przechodzić przez staw palca, a gdy opuścimy dłoń i lekko nią poruszamy, nie powinny się zsuwać. Gdy kupimy za małą obrączkę, będzie ona uciskać palec, a długo noszona zbyt ciasna obrączka lub pierścionek mogą być później trudne do zdjęcia.

Jeśli jednak z jakichś powodów nie jest to możliwe to istnieje kilka sposobów, aby określić rozmiar w domu.

Możemy zdjąć miarę mając pierścionek lub obrączkę o odpowiednim rozmiarze. W tym celu najlepiej skorzystać z suwmiarki i sprawdzić średnicę wewnętrzną pasującego pierścionka lub obrączki. Korzystając z tabeli rozmiarów umieszczonej poniżej należy odczytać rozmiar przyporządkowany danej średnicy wewnętrznej. Na przykład, jeśli zmierzona przez nas średnica obrączki ma 16,00 mm to odpowiada rozmiarowi 11. Jeśli pomiar wypada pomiędzy dwoma rozmiarami, wybierz rozmiar większy. Należy jednak pamiętać, że pomiary wykonywane w ten sposób mogą być obarczone błędem.

Poniżej tabela rozmiarów pierścionków:

Na co należy zwrócić uwagę?

1. Pamiętaj aby mierzony pierścionek lub obrączka były idealnie okrągłe. Często noszone pierścionki i obrączki mogą być zdeformowane i mieć kilka różnych średnic. Jeśli mierzone średnice nieco się od siebie różnią, należy zsumować wszystkie mierzone wartości i podzielić przez liczbę pomiarów. W ten sposób uzyskujemy średnią wartość, która jest najbardziej zbliżona do właściwej miary.
2. Nie zalecamy mierzenia bezpośrednio palca suwmiarką, ponieważ skóra poddaje się naciskom i wynik pomiaru może być zaniżony.

Realizujemy także zamówienia na pierścionki o pośrednich rozmiarach, czyli np. „14,5”, „15,5” itd.
Jeśli mimo wszystko okaże się, że zamówiony przez państwa wyrób ma niewłaściwy rozmiar (do +-1 rozmiaru) zmienimy go w naszej pracowni bez dodatkowych opłat. Jeśli różnica będzie większa niż 1 rozmiar wtedy pobieramy opłatę w wysokości 30-50 zł (w zależności od wzoru).

Jak właściwie zmierzyć rozmiary obrączek ślubnych?

Przy pomiarach z wykorzystaniem obrączek miarowych należy zwrócić również uwagę na ich szerokość. Jeżeli planujemy zakup obrączki o szerokości powyżej pięciu milimetrów, poprośmy o szerokie pierścienie do zmierzenia. Szersze obrączki zazwyczaj zamawia się w nieco większym rozmiarze lub lekko zaokrąglone od wewnątrz(z tzw. soczewką) co podnosi komfort noszenia. Jeżeli przymierzamy wiele obrączek jedna po drugiej, palec może być lekko spuchnięty. Może to spowodować błędny pomiar, gdyż obwód palca nie jest wtedy naturalny. Najlepiej mierzyć poszczególne wyroby w odstępach czasowych, dając palcom chwilę odpoczynku od wciskania i ściągania. Istnieje możliwość wypożyczenia obrączek miarowych za kaucją (w wysokości 100zł) zwrotną w momencie dokonania zakupu. W celu ustalenia szczegółów lub określenie rozmiaru pierścionka prosimy o kontakt.

Masz pytanie lub chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat doboru odpowiedniego rozmiaru?

Telefon kontaktowy

Mobilny: (+48) 500-722-300

Adres e-mail

info@bizoe.pl

Przejdź do strony kontaktowej