propozycje kompletów obrączek ślubnych pierścionek zaręczynowy bizoe

JAK WYBRAĆ OBRĄCZKI ŚLUBNE?

Obrączki ślubne są nieodzownym elementem uroczystości zaślubin, ponieważ przypieczętowują przysięgę małżeńską, są symbolem miłości, trwałości związku, a także symbolem wszystkich wzajemnych obietnic. 

Wybór obrączek ślubnych jest tak ważne dla większości par, ponieważ chcemy, by oddawały nasz charakter i osobowość. Obrączki ślubne to biżuteria, którą nosimy na co dzień, warto zadbać, by każdego dnia sprawiały radość, dlatego powinny być nie tylko piękne i trwałe, ale również wygodne.  

Jak dopasować rozmiar obrączek?

Ważne jest dobre dopasowanie rozmiaru obrączek ślubnych. Szczególnie znaczenie ma to w szerszych obrączkach. Odradzamy mierzenie rozmiaru wąskimi obrączkami miarowymi, jeśli decydujemy się na szerszy model, ponieważ na ogół konieczny jest większy rozmiar niż noszony standardowo. Szczegóły jak zmierzyć rozmiar palca znajdziesz tutaj: https://bizoe.pl/tabela-rozmiarow/

Nie trzeba się jednak za bardzo stresować, ponieważ w większości przypadków rozmiar obrączki można zmienić. Korekty +/- 1 rozmiar są w BIZOE bezpłatne. Większe zmiany są oczywiście również możliwe, a ich koszt jest niewielki, zawsze podpowiemy Ci optymalne rozwiązanie. Uwaga, w obrączkach z kamieniami szlachetnymi nie ma możliwości zmiany rozmiaru, ale jeśli zajdzie taka potrzeba znajdziemy rozwiązanie. 

Jaką próbę złota wybrać?

W BIZOE standardowo wykonujemy obrączki ze złota próby 585 (14K), jako udanego kompromisu pomiędzy trwałością, a zawartością czystego złota w stopie. Na życzenie możemy wykonać obrączki ze złota próby 750 lub z platyny próby 950. Wszystkie obrączki ślubne, oferowane przez naszą pracownię są ocechowane przez odpowiedni Urząd Probierczy i posiadają imiennik oraz cechę poświadczającą próbę złota.

Jakie obrączki wybrać?

Bez względu na to, czy wybierzecie komplet klasycznych błyszczących obrączek, czy zdecydujecie się na nowoczesne formy, obrączki powinny się Wam podobać. Obserwujemy coraz częściej, że pary wybierają dwie różne obrączki, czasem są to różne modele, a czasem tylko inny kolor złota. W BIZOE uważamy, że masz prawo dokonywać swoich wyborów, dlatego umożliwiamy Wam indywidualną konfigurację modeli. Kupując obrączki należy przemyśleć: rodzaj metalu szlachetnego, jego kolor, fakturę. Jeśli spośród dostępnych modeli, nie możesz znależć tego idealnego, to nic nie szkodzi, możesz dostosować parametry obrączek tak, by dopasować je do własnych preferencji zmieniając szerokość i wysokość. Możesz również wybrać dwie obrączki z różnych modeli. W szerszych modelach polecamy soczewkę wewnętrzną, która poprawia komfort noszenia. Soczewka to delikatne wyoblenie, które sprawia, że obrączka nie przylega całą powierzchnią do palca, łatwiej też ją założyć i ściągnąć.  

Różne modele obrączek.

Wybierając model musimy zdecydować, czy chcemy bardziej klasyczny, czy raczej nowoczesny, a może szukamy nietypowych obrączek ślubnych. BIZOE oferuje głównie obrączki o profilu lekko półokrągłym lub prostym. Mamy już gotowe, skonfigurowane zestawy obrączek o dobranej wysokości i szerokości, ale możesz też wybrać parametry odpowiednie dla Ciebie. Do wyboru masz obrączki z charakterystyczną fakturą, którą wykonujemy ręcznie, nadaje ona powierzchni obrączki niepowtarzalny charakter.

Obrączki BIZOE wykonane z białego złota pr. 0,585 o fakturowanej powierzchni z brylantem w obrączce damskiej.
Obrączki BIZOE wykonane z białego złota pr. 0,585 o fakturowanej powierzchni z brylantem w obrączce damskiej.
Wyjątkowe obrączki ślubne BIZOE wykonane z żółtego i białego złota pr. 0,585 o fakturowanej powierzchni.
Wyjątkowe obrączki BIZOE wykonane z żółtego i białego złota pr. 0,585 o fakturowanej powierzchni.
Obrączki wykonane w dwóch różnych kolorach złota pr. 0,585 o fakturowanej powierzchni.

Obrączki młotkowane.

Możesz wybrać również obrączki młotkowane, gdzie na powierzchni obrączki jest ślad młotka jubilerskiego, ten proces to również dzieło ludzkich rąk, każde młotkowanie jest inne, możesz wybrać mocniejsze, gdzie powierzchnia jest bardziej nieregularna albo delikatne, które powoduje delikatne mienienie się płaszczyzny. 

Obrączki młotkowane BIZOE o prostym profilu, wykonane z żółtego złota pr. 0,585
Obrączki młotkowane BIZOE o prostym profilu, wykonane z żółtego złota pr. 0,585
Obrączki ślubne młotkowane BIZOE wykonane z białego złota pr. 0,585 o z brylantem w obrączce damskiej.
Obrączki młotkowane BIZOE wykonane z białego złota pr. 0,585 o z brylantem w obrączce damskiej.
Obrączki ślubne młotkowane BIZOE
wykonane z różowego złota pr. 0,585
Obrączki młotkowane BIZOE
wykonane z różowego złota pr. 0,585

Klasyczne złote obrączki.

Do wyboru masz również klasyczne obrączki wypolerowane, błyszczące. Na zamówienie możemy wykonać wszystkie klasyczne modele w trzech kolorach złota o profilu prostym lub półokrągłym.

Obrączki z brylantami i kamieniami szlachetnymi.

W ofercie mamy minimalistyczne, delikatne obrączki jak również bardziej masywne. Obrączka może być również przyozdobiona brylantem, jednym lub kilkoma. Możemy oprawić również malutkie szafiry czy szmaragdy a także rubiny. W ofercie mamy dostępne obrączki podwójne i potrójne dla osób ceniących niestandardowe modele. 

Proste obrączki BIZOE z klasycznie błyszczącą powierzchnią, wykonane w całości z żółtego złota pr. 0,585
Obrączka z brylantami i dopasowany do niej pierścionek z tanzanitem.
Obrączka z delikatnie satynowaną powierzchnią z brylantem oprawionym w obrączce damskiej.

Warto dopasować obrączkę do pierścionka zaręczynowego.

Warto zadbać o dopasowanie obrączki do pierścionka zaręczynowego, jeśli mają być noszone na jednym palcu. Ważne by kamień pierścionka nie haczył i nie powodował dyskomfortu. W ofercie BIZOE mamy zestawy idealnie dopasowanej obrączki i pierścionka zaręczynowego.

Obrączka i pierścionek z cytrynem.
Złota obrączka i pierścionek z brylantem.
Idealnie dopasowana obrączka i pierścionek z brylantem.

Grawer wewnątrz obrączek.

Na życzenie, wewnątrz obrączek wykonujemy grawer. Najczęściej jest to imię współmałżonka i data ślubu, ale możemy wykonać również prosty znak graficzny typu serduszko lub znak nieskończoności. To doskonały sposób na spersonalizowanie biżuterii, a także przypominajka dla tych, którzy nie mają pamięci do dat 😉 

Obrączki ślubne pakujemy w eleganckie pudełeczka i dołączamy certyfikat autentyczności. 


Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami! Odwiedź nas na Facebooku oraz Instagramie.


Pozostaw swoje przemyślenia tutaj