kolaż komplet ślubny bizoe obrączka i pierścionek z różowego złota z brylantem

JAK WYBRAĆ PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY?

Pierścionki BIZOE wykonane z białego, żółtego lub różowego złota pr. 585, z brylantami i innymi kamieniami szlachetnymi, m.in. szmaragd i szafir.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny, to chwila podniosła, która zostanie w pamięci na zawsze, ale ma przy tym bardzo indywidualny charakter. Każda osoba ma inną wizję idealnych zaręczyn, trudno więc znaleźć jeden pierścionek, spełniający tak różne oczekiwania. Przy wyborze idealnego pierścionka na zaręczyny powinniśmy się kierować upodobaniami i gustem przyszłej narzeczonej. To ona będzie nosić pierścionek na palcu i dobrze by było, aby był to wymarzony pierścionek zaręczynowy. Ważne, by pierścionek pasował do obdarowanej kobiety, żeby trafił w jej gust i spełnił oczekiwania.

Dobrze więc odpowiedzieć sobie na kilka pytań…

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

Delikatne pierścionki na zaręczyny kupisz już za kilkaset złotych, a górna granica jest już kwestią wyobraźni i oczekiwań. Dlatego warto określić swój budżet, to ułatwi wybór. Ale uwaga, nie każda kobieta oczekuje bardzo drogiego pierścionka. Biżuteria zaręczynowa to symbol uczucia i zaangażowania. Ważne, by trafił w indywidualne upodobania. Nie każdy pierścionek zaręczynowy musi być pierścionkiem z brylantem. Jest duże grono kobiet, które są miłośniczkami innych kamieni szlachetnych i nie oczekują brylantów. Niemniej najbardziej tradycyjny, ponadczasowy i trwały jest pierścionek zaręczynowy z brylantem. Warto wiedzieć, że brylant zdobył takie uznanie ze względu na swoje walory: piękno, trwałości i wartość. Brylant jest wszak najtwardszym z kamieni szlachetnych, pierścionek może być więc noszony codziennie i nie straci swego blasku. Niezwykle trudno go uszkodzić i zarysować. Jako kamień bezbarwny pasuje do wszystkich stylizacji i nie wychodzi z mody. Pierścionek zaręczynowy z brylantem, bez wątpienia, wart jest swojej ceny.

Delikatny pierścionek z malutkim brylantem o masie 0,015 ct (średnica 1,5 mm), wykonany w całości z białego złota pr. 585. Powierzchnia obrączki z charakterystyczną fakturą BIZOE. Cena – poniżej 1000 zł.
Klasyka w wydaniu BIZOE. Pierścionek z brylantem 0,11 ct SI/H. Cena – ok. 2 tys. zł.
Masywny pierścionek z szeroką, młotkowaną obrączką i dużym brylantem. Cena – ponad 20 tys. zł.

Idealny metal szlachetny na pierścionek zaręczynowy.

Oczywiście nie istnieje jeden idealny metal szlachetny. Ale istnieje idealny dla Ciebie Tradycyjnie pierścionki zaręczynowe robione są ze złota. Do wyboru mamy trzy podstawowe kolory złota: złoto żółte, złoto białe i złoto różowe. Różnią się one dodatkami do stopów, które nadają barwę, natomiast cena jest ta sama. Więc jeżeli chcesz wybrać inny kolor złota, niż ten, który jest w naszej ofercie, możesz być pewny, że cena będzie identyczna. Kolor złota powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji.

Istnieje możliwość wykonania pierścionka zaręczynowego z platyny lub palladu. To znacznie droższe rozwiązanie, ale możemy wykonać taki pierścionek na indywidualne zamówienie.

Jaka próba złota pierścionka zaręczynowego jest najlepsza?

Już chyba wiesz, że nie ma najlepszej. Najczęściej w jubilerstwie wykorzystywane jest złoto próby 585 (14K). Oznacza to 585 gramów czystego złota w 1000 gramach stopu. Stop złota próby 333 (8K) jest znacznie tańszy, więc wyroby będą również mniej kosztować, bo tylko 1/3 masy stopu to czyste złoto. Złoto tej próby dość szybko ulega przebarwieniom. Złoto próby 750 (18K) to z kolei stop bardziej szlachetny, niestety ze względu na dużą zawartość czystego złota jest bardziej plastyczne, szybciej ulega odkształceniom. Jeśli pierścionek ma być noszony na co dzień, może dość szybko nosić ślady użytkowania. W BIZOE standardowo wykonujemy biżuterię ze złota próby 585 jako udanego kompromisu pomiędzy szlachetnością kruszcu, a komfortem użytkowania. Na zamówienie możemy wykonać pierścionek z wyższej próby złota, a także z platyny lub palladu.

Jaki kamień szlachetny w pierścionku zaręczynowym?

Pierścionek zaręczynowy jako ten szczególny z pierścionków ma wartość symboliczną i sentymentalną. Z czasem może stać się pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Dlatego najbardziej tradycyjne kamienie do pierścionków zaręczynowych to diamenty. Swoim blaskiem cudownie podkreślają tą doniosłą chwilę. Piękno brylantów oraz ich ustabilizowana wartość handlowa sprawiają, że są to idealne kamienie do pierścionków zaręczynowych. Jeśli dysponujesz większym budżetem możesz wybrać kamień o wyższych parametrach jakościowych.

W BIZOE zaproponujemy Ci różne rozwiązania tworząc idealny pierścionek zaręczynowy z brylantem. Możesz wybrać większy kamień, dobrać jego kolor, czystość i szlif. Dopasujesz również kolor złota, model i teksturę. To wszystko sprawi, że będzie to jedyny i unikatowy pierścionek zaręczynowy zrobiony specjalnie dla Ciebie.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być z brylantem?

Jeśli jednak zdecydujesz się na inny kamień szlachetny w pierścionku zaręczynowym – masz olbrzymie możliwości. Możesz wybrać wspaniałe rubiny, które są symbolem miłości, wytworne szafiry i cudownie zielone szmaragdy.

W ofercie mamy także równie piękne turmaliny w wielobarwnej gamie kolorów, fioletowo niebieskie tanzanity, cytryny, spinele, granaty, topazy, akwamaryny i wiele innych.

złoty pierścionek ze szmaragdem z żółtego i białego złota
Złoty pierścionek ze szmaragdem;
obrączka z charakterystyczną fakturą BIZOE.
minimalistyczny złoty pierścionek z rubinem na palcu
Delikatny, złoty pierścionek z rubinem; okrągła, błyszcząca obrączka.

pierścionek młotkowany z szafirem i diamencikiem
Pierścionek z różowego złota o młotkowanej powierzchni z szafirem i małym brylantem.

Mamy również rozwiązanie łączące te wszystkie wymagania i doskonale trafiające do mniej zdecydowanych osób, dlatego w ofercie BIZOE znajdziesz pierścionki w komplecie. Ciekawym pomysłem jest zakup dwóch lub więcej pierścionków zaręczynowych, z których główny jest pierścionkiem z brylantem, a drugi pierścionek jest odzwierciedleniem aktualnych upodobań. Takie pierścionki można nosić razem lub osobno, a kolekcję można cały czas rozbudowywać o kolejne pierścionki. To doskonały pomysł na prezent w przyszłości, wręczany na ważne okazje i rocznice.

Złote pierścionki BIZOE z kamieniami szlachetnymi można nosić razem i w komplecie. Idealny pierścionek na zaręczyny i inne szczególne okazje. Kamienie kolorowe użyte w powyższym komplecie to: cytryn, zielony turmalin, żółty i niebieski szafir, ametyst, rodolit (granat), tanzanit, tsavoryt.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

W Polsce pierścionek zaręczynowy tradycyjnie noszony jest na serdecznym palcu prawej dłoni. Jeśli nie znasz rozmiaru palca, masz kilka opcji. Można zmierzyć pierścionek noszony na tym palcu za pomocą suwmiarki, mierząc jego średnicę wewnętrzną w kilku miejscach i uśredniając wynik. Mierzony pierścionek nie może być odkształcony. Nie polecamy mierzenia palca suwmiarką ani sznurkiem, ponieważ takie pomiary są nieprecyzyjne. Możesz zapytać kogoś bliskiego – siostrę, przyjaciółkę lub matkę. Można również skorzystać z miarek jubilerskich lub przymierzyć pierścionek w salonie jubilerskim. W BIZOE pomagamy klientom w doborze właściwego rozmiaru podczas wizyty w pracowni. Na życzenie możemy wysłać miarki jubilerskie. Więcej o tym jak zmierzyć rozmiar palca przeczytasz tutaj.

Jak kupić pierścionek zaręczynowy?

Możesz skorzystać z naszego sklepu internetowego. Możesz również napisać do nas maila. Jeśli potrzebujesz porady zapraszamy do kontaktu osobistego w naszej pracowni w Katowicach (prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty), a także do kontaktu przez formularz kontaktowy, pisząc do nas wiadomość mailową – na info@bizoe.pl lub telefonicznego (730 522 400). Chętnie wysłuchamy Twoich wątpliwości i doradzimy.

Dla nas ważne jest zadowolenie każdego Klienta!

Unikatowy pierścionek zaręczynowy – tyko w BIZOE!

Reasumując, w pracowni BIZOE masz wpływ na charakter pierścionka. Jest on wykonywany specjalnie dla Ciebie, co sprawia, że otrzymasz jedyny i nietuzinkowy pierścionek zaręczynowy. Chcemy, aby Twój pierścionek był idealny, dlatego pomożemy w dopasowaniu rozmiaru. Wybierzesz kolor złota, model i teksturę. Zdecydujesz, czy pierścionek ma być błyszczący, młotkowany, czy może z naszą charakterystyczną teksturą BIZOE. Wybierzesz kamień szlachetny idealny dla Ciebie.

Złoty pierścionek z 3 mm brylantem 0,10 ct SI/H i małymi czarnymi diamentami oprawionymi wokół kamienia centralnego.

Ale jeśli nie chcesz podejmować tych wszystkich decyzji, to zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. Określisz najważniejsze założenia, a my przedstawimy Ci kilka propozycji do wyboru. To wszystko sprawi, że otrzymasz unikatowy pierścionek zaręczynowy zrobiony specjalnie dla Ciebie!

Oczywiście nie zapominamy o eleganckim opakowaniu i certyfikacie autentyczności.

—–

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami! Odwiedź nas na Facebooku oraz Instagramie.


Pozostaw swoje przemyślenia tutaj