pracownia jubilerska, biżuteria handmade

DZIŚ MIERZYMY… :-)

Nie wiecie jaki macie rozmiar pierścionka, obrączek, palca? Udzielimy Wam paru porad jak najlepiej zmierzyć rozmiar więc dziś…mierzymy!

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE I NIE TYLKO
Klienci często zwracają się do nas z problemem: ”Chcę się oświadczyć, znalazłem u Was wymarzony pierścionek, ale nie znam rozmiaru Jej palca!”
Tak, sytuacja wydaje się trudna, zwłaszcza kiedy pierścionki na prezent lub pierścionki zaręczynowe mają być niezapomnianą niespodzianką. Spieszymy z poradą, przedstawimy Wam parę wskazówek (najpewniejszych) jak dyskretnie taki rozmiar zdobyć.
Pierwszym i najprostszym sposobem jest zapytać o rozmiar kogoś z bliskiej rodziny np. jej mamę, siostrę lub najlepszą koleżankę. Kobiety często robią razem zakupy biżuteryjne, przymierzają nawzajem swoją nową lub starszą biżuterię i możliwe że precyzyjnie określą rozmiar palca ukochanej lub innej bliskiej osoby do której ma trafić pierścionek. Oczywiście osoby te muszą wykazać się dużą dyskrecją 🙂 
Jeżeli niestety nie mamy takiej osoby i chcielibyśmy w całkowitej tajemnicy zdobyć rozmiar to polecamy przyjrzeć się jaką biżuterię nosi dziewczyna. Jeżeli posiada pierścionek który chętnie nosi to możemy być pewni że i ten otrzymany będzie pasować. I tutaj też rada, że jeżeli mają Państwo taką możliwość to najlepiej pierścionek zanieść do pobliskiego jubilera i poprosić go o podanie rozmiaru z pierścionka. Można również samemu zdjąć miarę, jak to zrobić? Należy przyjrzeć się pierścionkowi z bliska, ważne aby obrączka była okrągła, owal obrączki może dać nieprecyzyjny pomiar co daje większą szansę na nietrafiony rozmiar. Następnie należy zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka, można to zrobić zwykłą linijką lub najlepiej suwmiarką jak na zdjęciu. Gdy już mamy średnicę to w tabeli poniżej można już łatwo odczytać rozmiar. Nie polecamy mierzyć średnicy suwmiarką bezpośrednio na palcu ponieważ palce nie są idealnie okrągłe. W razie wątpliwości chętnie Państwu pomożemy.
OBRĄCZKI ŚLUBNE I NIE TYLKO
Z obrączkami sprawa jest nieco prostsza, ponieważ żadna ze stron nie musi zdobywać rozmiaru partnera w tajemnicy:-) można swobodnie udać się do jubilera, złotnika i poprosić go o zdjęcie miar z palców odpowiednimi miarkami. Radzimy jednakże Państwu zdjąć miary w dwóch-trzech takich punktach, dlaczego? Ponieważ na rynku występują miarki różnych producentów i niestety miedzy nimi zdarzają się lekkie dysproporcje. Z takich pomiarów można przyjąć średnią lub wybrać dla pewności ten nieco wyższy rozmiar.
Istotną kwestią przy doborze rozmiarów jest wybrany wzór, czy będą to obrączki wąskie czy szerokie. Przy szerszych wzorach należy do mierzonego rozmiaru dodać 0,5 lub nawet 1 rozmiar aby obrączki były wygodne lub poprosić jubilera o szersze miarki. Wracając do ważnych kwestii to polecamy również rozważyć tzw. soczewkę wewnątrz obrączek. Zwłaszcza przy szerszych obrączkach soczewki dają komfort noszenia. Łatwiej się takie obrączki też zakłada i zdejmuje. Przy takiej opcji proponujemy od zmierzonego rozmiaru odjąć 0,5 rozmiaru ponieważ soczewki tą różnicę wyrównują.
Jeśli to możliwe to serdecznie zapraszamy Państwa do naszej pracowni gdzie w miłej i spokojnej atmosferze wspólnie dobierzemy dla Was idealne rozmiary 🙂
Po parę dodatkowych porad odnośnie rozmiarów odsyłamy na naszą stronę główną do stopki pod nazwą -Tabele rozmiarów
Pozdrawiamy 🙂

Pozostaw swoje przemyślenia tutaj